2024. Április 21.

SZENTMISÉK SZÁNDÉKA

április 21.

Húsvét IV. vas.

+ Halász Ferencné Ida, + fia Halász Ferenc lelki üdvéért.

Most elhunyt Brenner Lászlóért és a Balázs család + tagjaiért.

április 22. hétfő

április 23. kedd

április 24. szerda

Adakozó szándékára.

ápr. 25. csütörtök

+ Sándor lelki üdvéért.

április 26. péntek

+ Imre lelki üdvéért.

április 27. szombat

+ ifj. Juhász György temetése alkalmából.  /templomban/

április 28.

Húsvét V.

vasárnapja

Szent Mónika Imaközösség szándékára keresztény édesanyákért.

Óvodások és családtagjaik szentmiséje a közösségi házban.

+ Paor-Smolcz Pálné Rádóczi Annáért, élő és + hozzátartozókért.

1; Vasárnaponként a 9 órai szentmise után szeretettel hívunk mindenkit testvéri találkozásra, beszélgetésre, egy kávéra a plébánia teraszára.

2; Hétfőn 19 órától szentségi felkészítő alkalom lesz felnőtt testvéreink részére a közösségi házba, melyre szeretettel várjuk őket. Kedden az esti szentmise után folytatódik a szentségimádás iskolája sorozatunk. Szeretettel hívjuk a testvéreket! Szerdán az esti szentmise után megbeszélést tartunk a pünkösdhétfői családi majálist szervezők részére. Szeretettel hívjuk őket.

3; Csütörtökön 17 órától szentségimádás lesz a közösségi házunkban, amely alatt gyónási lehetőséget biztosítunk a testvérek részére. Pénteken 14:30-tól ministráns, játékos foglalkozásra hívjuk a gyerekeket a templomba és a közösségi házba.

4; Szombaton délelőtt 9 és 11 óra között elsőáldozási felkészítő alkalom lesz a közösségi házban, azon gyerekek részére, akik az ősszel elvégezték első szentgyónásukat. Szeretettel hívjuk őket és családtagjaikat a vasárnapi szentmisékre.

5; Jövő vasárnap a 9 órai szentmisén végezzük a búzaszentelés szertartását, melyre szeretettel hívjuk a testvéreket. Szintén jövő vasárnap 10:30-tól óvodások és családtagjaik szentmiséje lesz a közösségi házban, ahová szeretettel hívjuk őket. Jegyespároknak tart előadást Déri Éva biológus, természetes családtervezési tanácsadó jövő vasárnap délután közösségi házunkban. Azon fiatal párok, akik szívesen részt vennének ezen az alkalmon, tisztelettel kérjük, jelentkezzenek a plébánián szerda estig

6; Külön dicséret jár Dér Csongornak, aki nem csak szépen ministrál és olvas a szentmiséken, hanem a megyei hittanversenyen döntőjében előkelő 4. helyezést ért el, amihez szívből gratulálunk. A felkészítésért köszönet hitoktatójának, Ignácz Péternek.

7; Előre jelezzük a testvéreknek: április 29-én, hétfőn az esti szentmise után férfi imaalkalomra hívjuk a testvéreket, valamint április 30-án, kedden 17 órára a hitoktatókat várjuk közös értekezletre a közösségi házba.

8; Szeretnénk előre jelezni a testvéreknek, hogy egyházközségi túrázást tervezünk május 11-e, szombatra. Célállomás a Mecsekben található Óbánya, ahová külön autóbusszal, reggel 6 órakor indulunk a templom elől. A napi élelem ellátásáról, az erdei túrázás és az aktuális időjárásnak megfelelő öltözködésről mindenki maga gondoskodik. Jelentkezni a plébánián lehet az útiköltség befizetésével május 6-a, hétfő estig. Az útiköltség 5.000 Ft/fő.

9; Tisztelettel kérjük, akik tehetik adójuk 2x1%-val támogassák a Magyar Katolikus Egyházat, valamint a Kiskunhalas Alsóvárosi Misszió Alapítványt. Felajánlásaikat hálásan köszönjük.

Korábbi hirdetések

Miserend