Egyházmegyei családtalálkozó

Idén a plé­bá­niánk által sok éve szervezett szokásos majális egybekapcsolódik a Főegyházmegye családtalálkozójával. Gyö­nyö­­rű alkalom és megtiszteltetés, ugyanakkor sok feladattal is jár. Pünkösdvasárnapot követő hétfőn, június 10-én reggel 9-kor ünnepélyes érseki nagymise lesz a Ferenc pápa által tavaly bevezetett új ünnep, Mária az Egyház Anyja tiszteletére. Utána a plébánia­udvarban, a templomkertben, a Közösségi házban és sport tekintetében a Szent József Katolikus Iskolában számos program várja a helyi és idén a Főegyházmegye egész területéről ide ér­kező családokat. Mise után a Közösségi Házban egy értékes előadás lesz a Nemzetközi Eucharisztikus Kon­gresszus­ról, utána a templom melletti téren néptánc, citerazenekar. Egész idő alatt színes gyerek- és családi prog­ra­mok (vetélkedők, játékok, ugrálóvár, aszfaltrajz, arcfestés, hittanos kvíz stb.) várják az érdeklődőket, családokat, gyer­mekeket. Az esemény 15 órakor zárul egy közös rövid gitáros imával. Min­denkit nagy szeretettel várunk. Az elő­­ző években saját majálisunkon előre kellett az általunk főzött ebédet elő­re befizetve megrendelni. Idén nem mi fő­zünk, rizseshús lesz, és ezt az érsekség biztosítja. de regisztrációhoz kötött, be kell jelentkezni, ebédjegyet kell kérni. Jelentkezni vagy a sekrestyében, vagy a plébánia irodájában, vagy a Parázs Pasztorális Központ honlapján lehet. Szervezési segítségként felajánlásokat a kihelyezett perselybe hálás szívvel fogadunk. Különböző kiadásokra, köztük pl. a vetélkedők díjaira és más költségekre nagyon jól jön a segítség! Hamarosan elkészül az ese­mény ál­ta­lános plakátja, és részletes programplakát is.